Archívum
Ismét tulipánt ültettünk
Brunszvik Teréz emlékére már hagyomány nálunk , hogy a kiskertben
tulipánhagymákat ültetünk az első óvónő emlékére.
A nagyobbak már várták ezt a napot hiszen emlékeztek a szép virágokra
amik majd tavasszal kibújtak.Most is nagy élmény volt az ültetés mindenki
számára.
Bábelőadás az Állatok világnapján
Köszönjük Győrfi Mónikának ,hogy e neves nap alkalmából
gyermekeink megtekinthették a Három kismalac c. bábjátékát.
Ezen a napon az óvónők sokat beszéltek az állatok szeretetéről
és a felelős állattartásról.
A X. Ovilimpia
Szeptember 30-án tartottuk meg tizedik alkalommal az Ovilimpia rendezvényünket.
Az idő is kegyes volt hozzánk a rendezvényhez így az udvar adta lehetőségeket bőven kihasználtuk.
A gyerekek közösen ,a szüleikkel tölthettek egy vidám reggelt ,tele játékos feladatokkal és mozgással.
A nap végén nem maradt el a kötélhúzás sem . Jutalmul minden család emléklapot kapott és
gyümölcsöt fogyaszthatott.
Új tanév kezdődött
Megkezdődött a 2017 /18 nevelési évünk.
Folyamatos beszoktatással fogadtuk az új kiscsoportosokat akik hamar megszokták
az óvodai életet.
Szeptember közepén kettő óvodapedagógus a lengyel partner óvodában tett látogatás
ahol a közös rajzkiállítás anyagát tekintették meg.Sok élménnyel és tapasztalattal tértek
haza.Bízunk abban hogy ez a kapcsolat sokáig fenn marad.
Nádhajó készítés
A Nyuszi csoport egyik apukája nádhajó készítést tanított a gyerekeknek
ma délelőtt. Az elkészült munkák versenyeztek a medencében és a homok víz asztalon.
Köszönjük szépen az apukának , hogy megtanított minket is erre a tudományra.
Nyári élet
Hétfő óta nyári élet zajlik óvodánk udvarán.
A babaházban hajtogatás és mese várja a gyermekeket.Játszhatnak vizes játékokat
kedvükre.
Gondoskodunk bőrük ápolásáról és a folyadék pótlásáról a nagy melegben.
Felállítottunk egy árnyékolót és egy ,,párakaput " is.
Év végi híreink
1. Floorball csapatunk ismét első lett az óvodás korosztály versenyén.
Köszönjük a csapat tagjainak a fáradozást !! ( Simon Adorján , Vörös Adrián, Lelkes Patrik ,Kiss Noel )
2. A tanév végéhez közeledve elbúcsuztattuk a nagycsoportosokat és csoportonként évzárokat
tartottunk. 17 kisgyermek megy tőlünk iskolába.
3. A Gyermek nap alkalmából a győri állatkertben töltöttünk egy teljes napot a gyerkekkel.
A sok érdekes állat mellett az állatkerti bemutatót is megtekintették . Kihasználták a
játszótér nyújtotta lehetőséget. Fáradhatatlanok voltak a mászásban, hintázásban és futkosásában.
Sok élménnyel gazdagodva tértek haza.
Katonai bemutató
Egyik óvodásunk édesapja hivatásos katona.Az ő jóvoltából ma
a gyermekek megtekinthették a katonai ruházati felszereléseket és
más fontos kellékeket.( ásó, kulacs, evőeszközök)
A vállkozó szellemű gyerekek sorversenyben is részt vehettek amit
az apuka állított fel a gyerekeknek és vezényelt le.Annyira tetszett
az ötlet a gyerekeknek ,hogy volt aki sokadszorra sem unta meg.
Köszönjük Andris apukájának ,hogy megtartotta ezt a napot !
Anyák Napi műsor
Gyermekeinket két helyre is hívták Anyák Napi műsort adni.
A komáromi Nőklub és a Idősek Háza tekintette meg a nagycsoportosok műsorát.
A gyerekek örültek a kedves meghívásnak hiszen számukra is jó örömet okozni másoknak.
Kistáltos Napok
Bár az idő nem kedvezett a kinti rendezvényeknek idén is számos programmal
vártuk a Kistáltos hét alkalmából a gyerekeket.
Volt ugrálóvár, kisvonatozás, vendégül láttuk a Kincseskert Óvoda gyermekeit.
Pénteken tartottuk a hagyományos Kistáltos Napot melyre meghívtuk a város
vezetőit és a testvér intézmények képviselőit.
Megnyitottuk a lengyel- magyar rajzkiállítást és vendégül láttuk sosonowieci
kolléganőinket.
Gyermekeink a vendégeket színvonalas műsorral lepték meg.
Húsvéti játszóház
Különleges tavaszi programokkal várták a gyerekeket az óvó nénik az elmúlt hetekben.
A Nyuszi csoport bogarászni volt a tóparton és nagy élményekkel tértek haza.Vitték a bogárnézőket és a nagyítókat.
Pikniket is tartottak a Rüdiger tónál.
A Süni és Maci csoportban Húsvéti játszóházzal kedveskedtek a családoknak az óvó nénik.
Utazás a Föld körül
A hagyományos Kistáltos Napon külföldi vendégeket várunk április végén.
Ezzel kapcsolatban kéthetes programon ismerkednek a gyerekek a földrészekkel majd
Európa országaival.
Minden gyerek kapott ,, Útlevelet " ,hogy a képzeletbeli utazást megtehesse.
Afrika és Ázsia után ma Ausztrália volt soron.Segítségünkre volt óvodásunk édesanyja
aki képekkel és mesével színesítette ezt a szép napot. Az őshonos állatokról , az időjárásról
sokat megtudtak a gyerekek.
Gabi néninek köszönjük.
A Víz Világnapja
Óvodánk Nevelési Programjában a jeles napok megünneplése is fontos helyen szerepel.
Ebből az alkalomból minden csoport figyelmet szentelt a Víz Világnapjára :
- érdekes kisérletekkel
- a víz védelméről szóló kisfilmekkel
- sétákkal a Duna partra.
- mesékkel, énekekkel ( Az aranyhalacska , Az öreg halász )
Fontosnak tartjuk gyermekeinket megismertetni már most a környezetvédelem fontosságával életkoruknak
megfelelően.
Nemzeti ünnep
Nemzeti ünnepünkre készülődve megemlékezéseket tartottunk a csoportokban.
13-án a Monostori Erődbe utaztak gyermekeink ahol elhelyezték
kedves ajándékaikat az ágyu köré.
Felcsendültek Petőfi Sándor örök érvényű szavai és az ide illő katona dalok.
14-én a nagycsoportosok a városi rendezvényen is részt vettek.
Baba -mama délután
Szeretettel várjuk azokat a bölcsödés gyermekeket akik óvodáskorúak lesznek szeptembertől,
a március elsejétől induló Baba- mama délutánjainkra.
A szülők megismerkedhetnek az óvoda pedagógusaival,óvodánk nevelési programjával és
szívesen válaszolunk kérdéseikre.
A Baba - mama délutánok minden szerdán, fél ötkor kezdődnek és fél hatig tartanak.
Kérjük hozzanak benti cipőt !
Farsangi bál
Ma tartottuk mind a három csoport részére a farsangi bált.
A jelmezek között voltak otthoni kézzel készült jelmezek is.
Nagy sikere volt a szürek felhőnek és az óvónők saját jelmezeinek .
A Nyuszi csoportban a szülők és gyermekek télűző varázsdobozokat készítettek.
Megleptésként az óvónők Szutyejev mesét adtak elő a fasangolóknak.
Újabb siker
A X. Ovi - foci tornán óvodánk csapata első helyezést ért el megnyerve mind a hat mérkőzését.
Ezzel már harmadszor hódítottuk el a kupát.
Nem volt könnyű feladat a csemeték számára akik a legjobb tudásukat nyújtották
és nagy lelkesedéssel játszottak minden meccsen.
Köszönjük Kocsis Sándor edzőnek a felkészítést a bíztatást pedig a szülőknek.
A győztes csapat tagai:
-Lelkes Patrik
-Kalmár Kende
-Kalmár Merse
-Kiss Noel
-Koczka Hunor Örs
-Tóth Áron
-Simon Adorján
-Vörös Adrián
Mackó testvér találkozó
Harmadik alkalommal a Szőnyi Színes Óvoda látta vendégül a város összes
Mackó csoportosait a városi Sportcsarnokban.
A rendezvényen Maci csoportosaink nagy lelkesedéssel vettek részt a játékos
feladatok végrehajtásában.
A gyermekek nagyon jól érezték magukat.Köszönjük a szervezőknek.
Téli mulatság
Az első és lehet, hogy az utolsó hó esett tavasz előtt városunkban.
A gyermekek kitörő örömmel fogadták a havat és sokan jöttek szánkóval.
Készültek hóemberek mind a három csoport ablaka előtt.A nagyobbak között
hócsaták dúltak.
Sajnos másnap már az eső esett így nem tudtak sokáig örülni a tél örömeinek.
Karácsonyi ünnepség
Nagycsoportosaink hetek óta várták ezt a napot.
Ma tartottuk a karácsonyi ünnepséget ahol ők játszhatták
el a betlehemes játékot.
Előkerültek a szép jelmezek amit boldogan viseltek.
Hagyományos verseket és dalokat tanultak Jézus születésének
megünneplése alkalmából.
A tornateremben csodálatos fenyő és sok játék
várta a gyerekeket.
Idei floorball siker
Gyermekeink az idei óvodás floorball Karácsony kupán az első
helyen végeztek.
Köszönet érte a lelkes csapattagoknak.
-Lelekes Patrik
-Kiss Noel
-Vörös Andrián
Mikulás járás
Mind a három csoportban járt ma a várva várt Mikulás.
Bár havat idén sem hozott ,csomagot minden jó gyermek kapott.
A gyerekek sok verssel és énekkel köszönték meg a kapott
ajándékokat.
Karácsonyi játszóház
Péntek délután a Süni és Maci csoportos gyermekeknek és szüleiknek
karácsonyi játszóházat rendeztek az óvó nénik.
Nagy létszámban vettek részt mind a két csoport gyermekei.A tornateremet
megtöltötték a vidámsággal amint a sok karácsonyi munka készült.
Lehetett mézeskalácsot díszíteni, majd elfogyasztani,kopogtatókat ragsztani és
gyertyatarókat festeni.
András napi mulatság
Nagycsoportosaink lelkesen készültek az idei András napra.
A gyermekek az előadott műsorban felelevenítették a mai nappal
kapcsolatos népszokásokat.
A nap érdekessége ,hogy András gazdát egyik ilyen nevű kisfiú játszotta.
A műsor végén a nagyok megtáncoltatták a kisebbeket majd András
elrakta a ,,hegedűt " és ezzel kezdetét vette a böjti időszak.
Márton Nap a Maci csoportban
A Maci csoportban is elkészültek a lámpások a Márton napi felvonuláshoz.
A gyerekek és szülők csodás lámpásokat készítettek az ünnepet megelőző
napokban.
Sajnos az időjárás csak addig kedvezett a felvonulásnak amíg visszaértünk a
ligetből.A séta alatt elénekelték a gyerekek a libás dalokat és elmondták a libás
verseket.Mire visszaértünk eleredt az eső. A finom zsíroskenyér és tea már
a tornateremben várta a családokat.
Márton napi előkészületek
Bár még két hét van Márton napjáig a Süni csoportban már elkészültek
a felvonulás kellékei.
Közös játszóházra várták a régi és új szülőket , gyermekeket csütörtök
délután a csoportban.A lehetőséget kihasználva sokan eljöttek a tavalyi
nagycsoportosok közül . Így alkalmunk nyílt meghallgatni beszámolójukat
az iskolai életükről is.
Most már biztosan nem kell sötétben vonulnia a Süni csoportos gyermekeknek
Márton napon.
Hangszersímogató a nagycsoportosok részére
Horsa István népzenész kezdeményezésére Hangszersímogató
volt a nagycsoportosoknak.Horsa István kezdeményezésének
nagyon örültünk, hiszen a népi hangszerek megismerése
az óvodai nevelési programunk szerint a néphagyomány ápolásának
része.
A gyermekek személyesen próbálhatták ki a hangszereket nagy örömükre.
Csodálatos perceket kaptak a pedagógusok is a hangszerek kialakulásának
és használatának történelméből.
Anyák napja
Anyák napja alkalmából gyermekeink
két alkalommal is szerepeltek a városban.
A leggszebb ünnepen a csoportokban is
köszöntötték az édesanyákat és a nagymamákat.
Katonai bemutató
Kis óvodásunk édesapja hivatásos katona.Kérésemnek eleget téve
óvodásainknak egy bemutatót tartott a katonai felszerelésekből és
a ruházatból.A gyerekek közvetlen megnézhették a felszerelés részeit,
belebújhattak a hálózsákba ,ami számukra a legjobban tetszett.
A fiúk számára nagyon érdekes dolog volt és most többen katonák akarnak lenni.
Andriska apukájának köszönet az izgalmas előadásért.
Kistáltos hét
Óvodánk legnagyobb ünnepére készültünk a héten.
A gyermekeknek több programban volt részük a hét
napjain.
Hétfőn: a banai óvodások látogattak hozzánk,
a gyermekeket megvedégeltük zsíros kenyérrel
és vattacukorral.11 órakor a Habakuk bábszínház
Hamupipőke c. műsorát láthattuk.
Kedden : kisvonatoztak gyermekeink.
Szerdán : ugrálóvár volt nálunk.
Csütörtökön: a szokásos közös ünnepségünk volt,
a szülőkkel és vendégekkel.Gyermekeink nagyon szép
műsort adtak elő az óvodapedagógusok közreműködésével.
A műsoron már az új szoknyában táncoltak a lányok.
Meglepetésként az FBI street generation műsora
szórakoztatta a gyerekeket és vendégeinket.
A napot a medence parti és a torta megérkezése zárta.