Archívum
Ki volt fogorvosnál ?
A gyermekek a Nyuszi csoportban azt játszották ,hogy fogorvosnál
járnak. A gyermekek türelmesen várakoztak arra ,hogy a fogorvos
néninél sorra kerüljenek.
Támadás az óvoda honlapja ellen.
Sajnos feltörték honlapunkat ismeretlenek.
Igazán szomorú számunkra ,hogy ilyen támadás érte
a honlapot.
Köszönjük a honlap webmesterének ,hogy ilyen hamar
segített abban ,hogy a honlap újból működhessen.
Floorball kupa
Óvodásaink nagy lelkesen vettek részt ezen a megmérettetésen.
Bár csak a negyedik helyen végzett óvodánk ,a gyermekek
lelkesedést nem törte meg ez az eredmény.Boldogan vették
át érmüket.
Évzárok és búcsúztatók
valamint megtartottuk az évzárókat.
Az évnek ebben a szakaszában a nagycsoportosok megható ünnepség
keretében vesznek búcsút óvodánktól és a társaktól.
Büszkék vagyunk rájuk és sok sikereket kívánunk nekik!!!
A Szent Alexandra otthonban jártunk
A nagycsoportos gyermekek Anyák napi ünnepséget adtak 2
alkalommal a héten.
Szerepelni hívták óvodásainkat a városi Nőklub ünnepségére
és a Szent Alexandra otthon idős lakóihoz. Mind a két helyen
meghatottan hallgatták a gyermekeket és örültek a kicsinyek
szép műsorának.
Anyák napi ünnepségek
2 csoportunkban volt a héten ünnepség Anyák napja alkalmából.
A gyermekek izgalommal várták anyukájukat és a nagymamákat.
Az ünnepi versek és dalok után a gyermekek és anyukájuk
közösen kedves emlékeket készítettek magunak ,míg a mese-
sarokban az anyukák meséltek gyermekeiknek. A meghitt pillanatokat
sikerült megörökíteni.
Habakuk bábszínház
nálunk a Habakuk bábszínház , ebben
a tanévben.
A mai mese ,,A Csodaszarvas legendája"volt.
Mind a gyermekek mind a felnőttek
elvarázsolva figyeltek.Lenyűgözött mindenkit
a két előadóművész játékával és a bábokkal.
Várjuk vissza őket szeptemberben!
Kistáltos hét
A gyermekek számára a legvidámabb hét múlt el .
Minden nap gazdag programok várák őket.
Hétfőn lovaskocsikázott minden gyermek. Kedden
a nagyigmándi Kincseskert óvodában szerepeltek a
nagycsoportosok. Egyben részt vettek a Szent György
napi vásáron és megtekintették az óvodások rajzkiállítását .
Szerdán , nagy örömükre megérkezett a várva várt ugrálóvár.
Az ugrálóvárért köszönetet mondunk egyik Süni csoportos
apukának !
Csütörtökön tartottuk a Kistáltos napot. A rendezvényen
részt vett dr. Molnár Attila ,városunk polgármestere
valamint Komárom város óvodavezetői.
Ünnepélyes keretek közt cseréltük ki óvodánk
zászlaját,majd következett a gyermekek műsora.
A szülők is megtekintették óvodásaink műsorát.Közösen
díszítettük fel a diófát színes szalagokkal majd a
nagyigmándi óvó nénik színjátszó csoportja
Benedek Elek : Só című népmeséjét adta elő.
A napot medence partival zártuk: sok süteménnyel,
Kistáltos tortával. A Mackó csoportosoknak az
egyik szülő meglepetésként mackó alakú tortával
kedveskedett.
Pénteken kisvonattal utazott az egész óvoda.
Tulipánok
gyermekeink.Nagy izgalommal figyelgették a virágok fejlődését.
A csodálatos tulipánok rajzaikban , egyéb munkáikban is megfigyelhetők.
Kerékpáros bemutató
Idén is eljött hozzánk az FBI kerékpáros csapat.Gyermekeinknek bemutatót
tartottak ügyességi feladatokból kerékpárral és rollerrel. A gyermekek ámulva
nézték milyen trükköket lehet csinálni ezekkel a közlekedési eszközökkel.
Nagy tapssal jutalmaztak minden mutatványt.A fiatalok között volt régi óvodásunk is
aki egykerekű biciklin ügyeskedett. A gyermekek alig akarták elengedni a nagyobbakat.
Mindenkit az érdekelt , hogy lehet ilyet csinálni.A nagy fiúk a bemutató végén fociztak
a mi gyermekeinkkel ami külön élmény volt neki.
Köszönjük Buzás Tamásnak és a fiúknak , hogy eljöttek.
Múzeum pedagógus járt nálunk
Idén is a Kis Táltos Alapítvány segítségével jött el hozzánk Kiss Enikő, múzeum pedagógus.
Két csoportban a gyermekek a középkor lovagi játékait és erőpróbáit kísérelhették meg.
Sokat megtanulhattak a játékokról , a harci eszközökről és az igazi lovagok életéről.
A játékok végén a gyermekeket lovaggá ütötték képletesen.
A harmadik csoportban indián fejdíszeket készítettek a gyerekek.Hazafelé aranyosan mesélték
a mai nap eseményeit.
Gyermeki vágyak
Gyermekeink játéka hűen tükrözi családi élményeiket és vágyaikat.
A csoportban a gyermekek a házasságkötést játszották.Dorina volt
az anyakönyvvezető , két kislány a tanú, elöl az ifjú pár.
Játékukban tükrözik vágyaikat ,hogy mint szüleik ,majd ők is
teljes családban képzelik el felnőtt életüket.
Szép húsvéti ünnepeket kívánunk !
Víz világnapja a Süni csoportban
A víz világnapja alkalmából a Süni csoportban vizes játékokat
játszottak a gyermekek.Halacskákat pecáztak, hajót hajtogattak és
úsztattak.A pecázás annyira jól sikerült , hogy 2 napig nem is tudták
a gyerekek abba hagyni.Beszégettek a vizi élővilágról és akváriumot
is készítettek.
Tavaszváró a Nyuszi csoportban
A Nyuszi csoportban a gyermekek tavaszváró hetet tartottak.
A hét egy kirándulással indult a tópartra . Idén a mesék és dalok
a ,,tücskökről és bogarakról ,, szóltak.
Csütörtökön kézműves foglalkozás tartottunk a Nyuszi csoportos
gyermekeknek és szüleiknek. Volt tavaszi kifestő színezés,mécses
tartó , méhecske és pörgő készítés.
A gyermekek és a szülők jól érzeték magukat a mai délutánon.
Szülői beszélgetés
nálunk , hogy fogadják a nagycsoportos gyermekek
szüleinek kérdéseit a beiskolázással kapcsolatban.
A beszélgetést kedden délután tartottuk .
A szülők minden kérdésükre választ kaphattak és
várják a beiratkozás napját.
Március 15
Gyermekeinkkel nemzeti ünnepünk alkamából a Monostori Erődben ünnepeltünk.
Minden gyermek várta ezt a napot , hiszen már olyan régen készültek a nemzeti szinű
jelképek.Kokárdát, zászlót, pártát festettünk.A felkészülés közben gyermekeink megismerkedtek
az ünnep történelmi nagyságaival .Sokat énekeltük a szabadságharc katonadalait.A fiúk csákót,
és kardot kaptak a kislányok pártát.
Az erődben Nagy Péter az 1848/49 Szabadságharc emlékét őrző közhasznú egyesület vezetője
várt minket. Bemutatta a korabeli katonaruházat részeit, fegyvereit.Aki szerette volna ,az igazi
katona felszerelését és fegyverét megfoghatta , felpróbálhatta és őrt is állhatott. A fiúkra
nagy hatással volt ez a nap.Most mindenki katona akar lenni.
Köszönjük Nagy Péternek ezt a szép napot.
Múzeumpedagógia
Nagycsoportosaink A Klapka György múzeumban foglalkozáson vettek részt.
Az idei téma a szekeresgazdák foglalkozása,a szekérfajták ismertetése volt.
A gyermekek szekeres énekeket tanultak, kis szekeret készítettek és a
díszíthettek szekeresgazda mentét is.
Köszönjük Számadó Emesének a szép foglalkozást !
Baba - mama délután
Meghívó !
Szeretettel várjuk azokat a kisgyermekeket és szüleiket akik szeretnék óvodánk nevelési programját
és programjainkat megismerni a Baba - mama délutánokra !
A programok március 7 -től, minden szerdán 16.30-tól -17.30 -ig tartanak.
Kérjük hozzanak magukkal benti cipőt.
Látogatás az Elevenparkban
A szokásos játékon és edzésen kívül egész nap játszhattak
a budapesti Elevenparkban.
Fáradthatatlanul próbálták ki az ott lévő rengeteg játékszert.
Volt aki egész nap a számunkra is annyira óhajtott kerékpárokkal
játszott . A sok ugrálás , csúszkálás csak fél kettő felé fejeződött
be amikor a gyerekek szomoruságára hazafelé indultunk.
Itt a Farsang
Ma tartottuk a bált az óvodánkban. A gyermekek már nagyon várták ezt a napot.
Számukra csodás élmény másnak öltözni akár még pár órára is. Megcsodálták egymás
jelmezeit,műsort adtak a szülőknek a farsangi versekből és dalokból.
A vidám napot az óvodapedagógusok bábjátéka zárta amit nagy tapssal
jutalmaztak.
Szülői beszélgetés
gyermekek szüleinek . A téma aktuális volt a nagycsoportos szülőknek, hiszen az
óvodából az iskolába való étmenet volt az előadás tárgya.
Az érdeklődő szülők utána személyes kérdéseiket is feltehették az előadónak.
Ritka vendég
Mi is szeretjük a madarkat. Rendszeresen etetjük szárnyas barátainkat.
Múlt héten amíg a gyermekek aludtak ez a szép madár járt az udvarunkban.
Téli örömök
A gyermekek nagy örömére most lehet szánkózni és a tavon csúszkálni.
Mackó hét
A héten minden a mackók körül forgott a Mackó csoportban.
Mindenki elhozta a kedvenc mackóját .Még Andi néni első mackója
is vendég volt a csoportban. A mackókból kiállítást rendeztek.
Gyertyaszentelő ünnepéhez kapcsolódva egész
héten mackós versek , mesék és énekek szóltak a Mackó
csoportban.Filmet vetítettek az óvó nénik mely az igazi
medvékről szólt. Csütörtökön kézműves délután volt ,ahol
a gyermekek és szülők :
- gyúrmázhattak mackót,
- medvés hűtőmágnes készült otthonra
-a kisebbek medvés szinezőket kaphattak.
A hetet ,pénteken egy dramatizálás zárta amelyben a főszereplők
a csoport óvodapedagógusai maci , Ildi dadus néni pedig
róka jelmezt öltött.
Sopron trió
A képzeletbeli utazáson varázsszőnyegen jutottunk el
egy bálba ,ahol csodás melódiákban gyönyörködhettek
gyermekeink.A híres zeneszerzők dallamai után a
gyermekek az óvodás farsangi dalokat is felismerték.
Köszönjük a művésztanároknak a szép koncertet.
Negyedik helyezés
Csapatunk a negyedik helyen végzett ezen a versenyen.
Láthatóan elfáradtak gyermekeink akik ilyen megmérettetésen
még nem vettek részt.
Köszönjük a gólokat Tóth Gergőnek, Maszlavér Edmondnak és
Szabó Sándornak.
Gratulálunk a szép eredményhez !
Hull a hó
Sajnos nem volt a karácsonyi szünetben sem hó , pedig a
gyermekek már a Mikulás ünnepség óta várták.
Tegnap reggelre viszont havas tájra ébredtek .
Nagy örömükre hullott annyi hó ,hogy szánkózhattak
az óvoda udvaron és még hógolyózásra is jutott.
Jókivánság
Szeretetben gazdag karácsonyi ünnepeket
és boldog új esztendőt kívánnak :
a Kistáltos Óvoda gyermekei és dolgozói
Karácsonyi hangverseny
Hétfőn az Egressy Béni Művészeti Iskola tanárai
karácsonyi koncertet adtak gyremekeinknek.
A számukra már ismert és kedvelt zenetanárok ,
gyermekdalokat és karácsonyi dalokat játszottak
óvodásainknak ,akik közben maguk is segítettek
az egyes darabok megszólaltatásában.
Köszönjük az előadást a művészeknek.